AKTUALITET, 25 Maj 2023, 13:45

Basha i përgjigjet akuzave të Berishës: Shpik e kërkon armiq, vendos interesin e tij mbi atë të demokratëve

Basha i përgjigjet akuzave të Berishës: Shpik e kërkon

Ish-kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu është përgjigjur akuzave të ish-kryeministrit Sali Berisha teksa ky i fundit e akuzoi se po zhvillon agjendën e Ramës.

Në një reagim në Twitter, Basha tha se halli i Berishës është tjetër, pasi sipas tij ai shpik dhe kërkon armiq për të fshehur dështimin e tij.

“Të kishte sulmuar Ramën aq sa ka sulmuar ata që nuk mendojnë si ai, rezultati nuk do të ishte ky. Por halli i SB është tjetër nga hallet e qytetarëve. Sot si dje ai shpik e kërkon armiq për të fshehur dështimin që mbolli duke vendosur interesin e tij mbi atë të demokratëve.”, tha Basha.