AKTUALITET, 23 Gusht 2022, 15:04

Flamur Noka: Rama i vodhi suksesin Luiza Gegës!

Flamur Noka: Rama i vodhi suksesin Luiza Gegës!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Flamur Noka, ka reaguar ndaj ceremonisë së organizuar për kampionen e Europës në garën 3 mijë metra me pengesa, Luiza Gega. 

Postimi i plotë: 

Luiza vrap drejt medaljes, 

Rama vrap drejt Luizës. 

Turpi i këtij vendi do me u ngjit në podium nderi. 

Pasi vodhi gjithë shqiptarët, për suksesin e Luizës nuk do të bënte përjashtim. 

Luiza Gega dhe trajneri i saj Taulant Stërmasi ia dolën me qenë fitues pa shtetin përkrah, pa pllaquritjet e Edi Ramës dhe mjaftistit të tij. 

Evis Kushi e akomoduar në vend të parë në autoparadë ishte kulmi i kllounatës qeveritare. Janë aq të rrënuar në imazhin publik sa që duan të ngrefosen podiumeve sikur kanë vrapuar këta e jo Luiza. 

Qytetarët kanë dalë për Luiza Gegën. Ju nuk keni bërë asgjë për të. Lereni ta shijojë këtë moment!