AKTUALITET, 31 Mars 2023, 16:22

‘Radhët e gjata për abone’/ Këlliçi tregon sa shumë rëndon transporti publik xhepat e qytetarëve

‘Radhët e gjata për abone’/ Këlliçi tregon sa

Kandidati i Partisë Demokratike i dalë nga procesi i primareve, për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi ka reaguar sërish për kaosin e krijuar nga rradhët e gjata për abone.

Sipas Këlliçit, autobusi falas është zgjidhja për të ulur koston e tyre të jetesës.

‘Radhët e gjata sot në Tiranë për abone tregojnë se sa shumë rëndon transporti publik në xhepat e qytetarëve. Autobusi falas është zgjidhja që unë ofroj për të ulur koston e tyre të jetesës dhe do ta realizoj’, shkruan Këlliçi në Facebook.