SPORT, 24 Maj 2023, 20:37

Spalletti do të largohet nga Napoli, marrëdhënia me presidentin e klubit u përkeqësua pas një emaili

Spalletti do të largohet nga Napoli, marrëdhënia me presidentin e

Trajneri Luciano Spalletti, do të largohet nga klubi këtë verë. Dhe The Athletic pretendon se arsyeja është në një email.

Menjëherë pasi u eliminua nga çerekfinalet e Ligës së Kampionëve në prill, Napoli vendosi të shfrytëzojë rastin për të vazhduar kontratën e trajnerit italian, e cila do të skadonte në qershor 2023, edhe për një vit. Ai për këtë është njoftuar me email.

Spalletti ishte i pakënaqur që klubi ishte i kufizuar në një njoftim zyrtar ai do të ishte i lumtur ta dinte për këtë në një bisedë personale me presidentin Aurelio De Laurentiis, dhe jo me e-mail. Ai gjithashtu do të donte që Napoli të diskutonte me të mundësinë e një zgjatjeje në vend që të aktivizonte këtë klauzolë të marrëveshjes në mënyrë të njëanshme.

The Athletic raporton se 64-vjeçari ka “vendosur”, duke konfirmuar kështu informacionet nga botime të tjera italiane. Napoli nuk ka asnjë shans ta bindë atë të qëndrojë.