SPORT, 22 Maj 2023, 09:51

Nga Hysaj te Gjasula e Muçi, ja kush janë pesë legjionarët më të vlerësuar të fundjavës

Nga Hysaj te Gjasula e Muçi, ja kush janë pesë legjionarët

Një tjetër fundjavë pozitive për futbollistët shqiptarë që luajnë në Europë, të cilët kanë dhënë performanca mjaft të mira me skuadrat e tyre.

Portali i njohur “Sofascore”, sjell pesë legjionarët kuqezi më të vlerësuar këtë fundjavë.

Në vend të partë është kapiteni i Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj me notën 7.5, i cili dha një performanca pozitive kundër Udinezes.

Posjhtë tij renditen Jason Ceka, Klaus Gjasula dhe Indrit Tuci me notën 7.4.

Me notën 7.2 është Ernest Muçi, i cili mbyll klasifikimin në vendin e pestë.

Nga Hysaj te Gjasula e Muçi, ja kush janë pesë legjionarët