SPORT, 22 Maj 2023, 20:45

Barazim me gola, Salernitana shtang Romën në “Olimpico”

Barazim me gola, Salernitana shtang Romën në “Olimpico”

Roma dështon në shtëpi ndaj Salerninatës, duke marrë një barazim 2-2. Të parët që shënuan ishin mysafirët. Ish-futbollisti i Interit, Antonio Candreva me një lëvizje fantastike mposht Patricion.

Skuadra e Mourinhos nuk pajtohet me rezultatin dhe vendos ekuilibrat në fillimin e pjesës së dytë me italo-egjiptianin El Shararaëy. Skuadra e drejtuar nga Sousa kishte ardhur me synimin e qartë për të marrë pikë dhe shndërroi në gol një penallti me anë të Dia.

Në minutat e fundit, shifrat në 2-2 i vulosi Matic. Me këtë rezultat, skuadra e Mourinhos është në vendin e gjashtë me 60 pikë. Salernitana nuk rrezikon rënien, pasi ka 39 pikë.