SPORT, 26 Mars 2023, 21:47

Anglia triumfon lehtësisht ndaj Ukrainës, mban kreun e Grupit C

Anglia triumfon lehtësisht ndaj Ukrainës, mban kreun e Grupit C

Anglia ka triumfuar 2-0 ndaj Ukrainës në përballjen në kuadër të Grupit C në kualifikimet për Euro 2024.

Tre Luanët përfunduan punën qysh në pjesën e parë, duke realizuar dy herë dhe shkuan në pushimin mes pjesëve me një qetësi të madhe.

Golin e parë të ndeshjes e realizoi Harry Kane në minutën e 37-të, kur u asistua prej Bukayo Saka.

Tre minuta më vonë, Ylli i Arsenalit ia doli të realizonte një super gol nga distanca, me një asistim të Jordan Henderson.

Pjesa e dytë ishte disi e zbehtë, me dy ekipet që nuk arritën të krijonin shumë raste për gol.