SPORT, 17 Mars 2023, 21:39

Pas hedhjes së shortit të çerekfinaleve, kjo është skuadra favorite për të fituar Champions League

Pas hedhjes së shortit të çerekfinaleve, kjo është

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve.

Mes çifteve të formuara bie qartë në sy përballja mes Manchester City dhe Bayern, por edhe çiftet Real Madrid-Chelsea. Por nuk ngelet pas as sfida Milan-Napoli.

Specialistët e BETCITY analizuan edhe një herë shanset e skuadrave për të fituar Champions League dhe emëruan pretendentin kryesor për trofeun pas shortit.

Sipas ekspertëve, fituesi i Champions League do të jetë Manchester City.

Shanset e lojtarëve të Josep Guardiolës janë shumë të larta dhe vlerësohen në kuotën e 3.30.

Pretendentët e tjerë më realistë për të fituar Champions League janë Bayerni dhe Napoli.

Shanset e futbollistëve Julian Nagelsmann dhe Luciano Spalletti vlerësohen në të njëjtin kuotë 4.50, pasojnë Real Madrid (8.00) dhe Chelsea (13.00).

Shanset për trofeun e Milanit vlerësohen me kuotën më të madhe 20.00.

Ndeshjet e para çerekfinale do të zhvillohen më 11 dhe 12 prill. Ndeshjet e kthimit do të zhvillohen më 18 dhe 19 prill.