SPORT, 23 Mars 2023, 09:09

KUALIFIKUESET “EURO 2024”/ Spikat finalja e fundit Itali-Angli, mësoni të gjitha ndeshjet e ditës e sotme

KUALIFIKUESET “EURO 2024”/ Spikat finalja e fundit Itali-Angli,

Europiani “Gjermani 2024” ngre siparin ditën e sotme me fazën kualifikuese, ku emrat e mëdhenj të futbollit europian do të zbresin në fushën e lojës.

Sfida e parë do të jetë ajo mes Kazakistanit dhe Sllovenisë në orën 16:00, e vlefshme për Grupin H.

Më pas në orën 20:45 do të luhen dhe shtatë ndeshje të tjerë, ku spikat finalja e Europianit të fundit mes Italisë dhe Anglisë, që do të luhet në stadiumin “Diego Armando Maradona” të Napolit, e vlefshme për Grupin C.

Po në këtë grup do të luhet dhe sfida mes Maqedonisë së Veriut dhe Maltës.

Një tjetër emër i madh që zbret në fushë është dhe Portugalia, e cila do të presë në shtëpi Lihtenshteinin, e vlefshme për Grupin J.

NDESHJET:

GRUPI C

ITALI – ANGLI 20:45

MAQEDONI E VERIUT – MALTË 20:45

GRUPI H

KAZAKISTAN – SLLOVENI 16:00

DANIMARKË – FINLAND 20:45

SAN MARINO – IRLANDË E VERIUT 20:45

GRUPI J

PORTUGALI – LIHTENSHTEIN 20:45

BOSNIE & HERCEGOVINË – ISLANDË 20:45

SLLOVAKI – LUKSEMBURG 20:45.