SPORT, 17 Shtator 2023, 21:33

Fiorentina mposht Atalantën, ndeshja vendoset nga Kouame

Fiorentina mposht Atalantën, ndeshja vendoset nga Kouame

Fiorentina ka mposhtur Atalantën me rezultatin 3-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt të Serisë A.

Të parët që kaluan në avantazh ishin bergamskët në minutën e 20′, por më pas vendasit barazuan dhe në të 45′ përmbysën rezultatin. Kështu u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, në minutën e 53′ Lukman barazoi shifrat. Sfida u vulos në të 76-ën nga Kuame i cili shënoi golin e fitores për Fiorentinën.

Pas këtij triumfi, Fiorentina ngjitet në vendin e 7-të me 7 pikë ndërsa Atalanta renditet në vendin e 9-të me 6 pikë.