SPORT, 17 Shtator 2023, 13:37

Real Madrid e ka gjetur pasuesin e Carlo Ancelottit

Real Madrid e ka gjetur pasuesin e Carlo Ancelottit
Anceloti dhe Peres

Carlo Ancelotti do të largohet në fund të këtij viti për të marrë drejtimin e kombëtares së Brazilit, për ta rikthyer Seleçaon në majën e botës. Natyrisht, do të linte një boshllëk të madh në stolin merengues, por duket se drejtuesit e kanë gjetur zëvendësuesin.

Xabi Alonso është një nga trajnerët më të shquar në Evropë dhe Real Madrid po e vlerëson atë për të marrë trashëgiminë e Carlo Ancelottit pas lamtumirës së tij.

Te Bayer Leverkusen ai po ecën shumë mirë dhe kalimi në Madrid nuk mund të përjashtohet në fund të vitit sapo të bëhet e qartë nëse Ancelotti do të qëndrojë apo do të shkojë si trajner i Brazilit.