SPORT, 17 Shtator 2023, 17:14

Seria A/ Leçe i merr pikë Monzës, Sasuolo përmbyset në transfertë nga Frosinone

Seria A/ Leçe i merr pikë Monzës, Sasuolo përmbyset

Kanë përfunduar dy ndeshjet e pasdites së të dielës, të vlefshme për javën e katërt të Serisë A.

Frosinone ka arritur të mposhtë me përmbysje Sasuolon, ekipi ku luan edhe mesfushori i Kombëtares kuqezi, Nedim Bajrami. Ky i fundit e nisi sfidën që nga minuta e parë.

Vendasit arritën të përmbysin shifrat nga 0-2, duke i dërguar në 4-2

Nga ana tjetër Leçe mori një barazim në transfertën me Monzën. Autorët e golave ishin Krstoviç në minutën e 3’të nga pika e bardhë e penalltisë dhe nga Kolpani në të 24-ën, ku barazoi shifrat.