SPORT, 16 Shtator 2023, 11:57

Kjaer dhe Zhiru gati, kuqezinjtë e Piolit do të tentojnë surprizën ndaj Interit. Ja si pritet të rreshtohet Milani në derbi

Kjaer dhe Zhiru gati, kuqezinjtë e Piolit do të tentojnë

Pas dëmtimit të Kalulusë, favorit për fanellën e titullarit mbetet Simon Kjaer, ndërkohë që alternativat në stol do të jetë i riu Simiç dhe i sapoardhuri Pelegrino.

Në mesfushës, Reijnders, Kruniç dhe Loftus-Çik duken të paprekshëm ashtu si Leao që dha një asist në fitoren e Portugalisë. Zhiru do t’ia dalë teksa edhe Pulisiçi duket gati.

Nga raportimet e fundit nga “Milanello” nuk duhet të ketë surpriza, me kuqezinjtë që do të tentojnë të surprizojnë në fushën e lojës.

Kjaer dhe Zhiru gati, kuqezinjtë e Piolit do të tentojnë