SPORT, 12 Mars 2023, 10:52

Autobusi i skuadrës turke përfshihet në aksident, lojtarët dhe stafi përfundojnë në spital

Autobusi i skuadrës turke përfshihet në aksident, lojtarët

Një ngjarje e frikshme ka ndodhur për skuadrën e kategorisë së tretë në Turq, Alenia Kestelspor, me autobusin që u përfshi në një aksident në orët e para të mëngjesit.

Për fat të mirë nuk kishte asnjë viktime, teksa 13 lojtarë, trajneri dhe asistenti i tij u dërguan në spital.

Një prej lojtarëve ndodhej në gjendje kritike dhe iu desh të kryente një ndërhyrje kirurgjikale të menjëhershme siç raportoi klubi.