AKTUALITET, 8 Dhjetor 2019, 12:32

Shembet godina numër 15 në Qytetin Studenti

Shembet godina numër 15 në Qytetin StudentiËshtë shembur godina numër 15 në Qytetin Studenti.

Në godinë jetonin më shumë se 30 familje.

Ajo ishte vlerësuar e pabanueshme pas tërmetit të 26 nëntorit.

180 banorë u nxorën nga objekti që u shemb.

Ata janë strehuar në qendrat sociale ose çadra.

Godina u shemb me fadromë dhe jo me tritol për shkak se zona është e populluar.

Ndërkohë pritet të shembet edhe godina numër 18 nga IKMT në Qytetin Studenti.