LIFESTYLE, 1 Shtator 2023, 15:05

U arrestua për vjedhjen e një pakoje me patatina, ylli i “Hannah Montana” thyen heshtjen

U arrestua për vjedhjen e një pakoje me patatina, ylli i “Hannah

Ylli i ‘Hannah Montana’, Mitchel Musso, ka reaguar rreth incidentit ku u arrestua për vjedhje dhe dehje në publik. Aktori 32-vjeçar, i njohur për rolin e Oliver Oken në serialin e Disney Channel, i ka hedhur poshtë me forcë të dyja akuzat. “Nuk ka pasur asnjë vjedhje, dhe unë nuk kam qenë i dehur,” tha ai për PEOPLE. “Ka qenë për të ardhur keq, një keqkuptim i madh.”

Musso u arrestua të shtunën në mbrëmje në Rockwall, Teksas, bazuar në pretendimet për dehje publike dhe vjedhje, sipas një deklarate zyrtare të lëshuar nga Departamenti i Policisë Rockwall. Forcat e rendit iu përgjigjën një telefonate rreth orës 19:15 nga një individ i cili raportoi një shqetësim në SpringHill Suites Dallas Rockwall. Telefonuesi tregoi se një person kishte hyrë në hotel dhe kishte filluar të konsumonte një pako me patatina. Kur iu kërkua të paguante për ushqimet, ky individ dyshohet se është konfrontuar verbalisht dhe ka dalë nga ambienti pa shlyer faturën. Mirëpo, Musso ka bërë një rrëfim ndryshe të sekuencës së ngjarjeve. Sipas tij, pasi kaloi afërsisht katër orë duke bërë surfing në liqenin Ray Hubbard afër Dallasit, ai hyri në hotel pa këmishë, i veshur vetëm me pantallona të shkurtra.

“Ky punonjës i pakënaqur, sjellja e të cilit ishte e çrregullt, më hoqi pakon me patatina nga dora dhe filloi të më bërtiste për veshjen time,” vuri në dukje Musso. “Ai tha: “Dil jashtë ose do të telefonoj policinë”. Në fund, unë thashë ‘Sigurisht, telefononi policët’. E dini, unë jam rritur këtu, kjo është vendlindja ime. Është e frikshme kur je i rrethuar nga 30 policë. Është e frikshme të jesh në një pozicion të tillë. Më futën brenda. Nuk kisha absolutisht asgjë për t’i thënë asnjërit prej tyre, sepse e dija se çfarë po ndodhte. Më thërrisnin në emrin tim. Ata e dinin saktësisht se kush isha, sepse është vendlindja ime. Njerëzit më njohin”, tha ajo.