LIFESTYLE, 1 Shkurt 2023, 09:29

Hidhet shorti në Eurovision, ja kur do të performojë këngëtarja Albina Kelmendi

Hidhet shorti në Eurovision, ja kur do të performojë

Këngëtarja Albina Kelmendi do të performojë këngën “Duje” në gjysmëfinalen e dytë të Eurovision më 11 maj.

Festivali më i madh i këngës në Evropë do të zhvillohet në Liverpool të Britanisë së Madhe.

Përzgjedhja e këngëtares nga Kosova për të kënduar në natën e dytë gjysmëfinale u bë gjatë shortit që u mbajt mbrëmjen e së martës.

Shqipëria do të jetë në gjysmëfinale me Armeninë, Qipron, Danimarkën, Estonin, Greqinë, Islandën, Rumaninë, Australinë, Austrinë, Gjeorgjinë, Lituaninë, Poloninë, San Marinon dhe Slloveninë.

Eurovisioni do të mbahet më 9, 11 dhe 13 maj, në Liverpool.

Hidhet shorti në Eurovision, ja kur do të performojë

Hidhet shorti në Eurovision, ja kur do të performojë