BALLKAN, 3 Qershor 2023, 20:17

“Vuçiç ik!”/ Mijëra serbë mbushin rrugët e Beogradit, kërkojnë largimin e presidentit në protestë

“Vuçiç ik!”/ Mijëra serbë mbushin

Ditën e sotme në rrugët e Beogradit mijëra qytetarë janë mbledhur për të kërkuar dorëheqjen e presidentit serb Aleksandar Vuçiç.

Protesta u zhvillua në kudër të serisë së tubimeve pas tragjedive që tronditën vendin ku mbetën të vrarë 18 persona nga incidentet me armë zjarri.

Në protestë u lëshua në ajër një poster me imazhin e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç dhe me shkrimin “Vuçiç ik”.