BALLKAN, 26 Qershor 2022, 09:30

Deputetit shqiptar i vjedhin 50 mijë euro në banesë: I mblodha sepse i kisha borxh

Deputetit shqiptar i vjedhin 50 mijë euro në banesë: I mblodha

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mirsad Shkreta, ka denoncuar në polici se i janë vjedhur 50 mijë euro në banesën e tij në Prishtinë.

Në orët e para të së premtes, më 24 qershor, Shkreta ka parë se i është vjedhur banesa në Prishtinë dhe për këtë ka njoftuar Policinë.

Mediat në Kosovë raportojnë se deputeti ka thënë gjatë intervistimit, se paratë që dyshohet se janë vjedhur, janë mbledhur për arsyen e larjes së një borxhi.

Sipas burimit, Shkreta po ashtu u ka thënë hetuesve se ato para janë mbledhur bashkë me disa familjarë të tij.

Në raportin policor që e ka siguruar Kallxo.com, deputeti i pozitës ka treguar se nuk kishte qenë në banesë që nga mëngjesi i datës 23 qershor, ditë e enjte.