BALLKAN, 24 Shtator 2023, 14:11

Borrell: BE dënon ashpër sulmin ku u vra një polic në veri të Kosovës

Borrell: BE dënon ashpër sulmin ku u vra një polic në veri

Përfaqësuesi  i lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka dënuar sulmin në veri të Kosovës, ku një efektiv u vra dhe një tjetër mbeti i plagosur.

Zyrtari i lartë i BE shprehet se autorët përgjegjës duhet të përballen me drejtësinë.

“BE-ja dënon në termat më të ashpër të mundshëm sulmin e tmerrshëm kundër policëve të Kosovës në Banjska/Banjskë në veri të Kosovës.

Autorët përgjegjës duhet të përballen me drejtësinë”, shkruan Borrell në platformën X.