AKTUALITET, 19 Shtator 2023, 18:06

Vrau me gjakftohtësi për një vend parkimi 39-vjeçarin shqiptar, gjykata greke lë në burg autorin: Jam penduar!

Vrau me gjakftohtësi për një vend parkimi 39-vjeçarin

Është lënë në burg 68-vjeçari grek Dhimitris Kutrumanis që vrau me plumb në kokë 39-vjeçarin shqiptar Brigen Limka.

Autori rreth orës 10:00 të mëngjesit ka dalë para Gjykatës së Pireut për të kërkuar falje para hetuesit. I moshuari, u shpreh se është i penduar për veprimin e tij.

“Jam penduar. Sinqerisht kërkoj falje, ishte gabimi më i madh i jetës sime. Dhe për këtë uroj dënimin tim”, dyshohet se ka deklaruar ai para hetuesit, i cili sipas informacioneve ka kërkuar ekzaminimin e tij nga një psikiatër.