AKTUALITET, 9 Qershor 2023, 11:27

Gjyqtarja flet pas hekurave të dritares nga banesa që iu grabit: Nuk kam kamera në shtëpi

Gjyqtarja flet pas hekurave të dritares nga banesa që iu grabit: Nuk

Gjyqtarja Shpëtime Pitaku, banesa e së cilës u grabit të dielën nga persona ende të paidentifikuar, ka folur për mediat.

Nga pas hekurave të dritares së banesës, ajo u shpreh: “Jo nuk kisha, asgjë s’kisha. Isha rehat, nuk kishin çfarë më merrnin (qesh)”.

Ajo tregoi se banesa iu grabit të dielën por nuk kishte vendosur kamera pasi kishte një shtëpi normale.

“As nuk më ka shkuar mendja të vendos kamera, një shtëpi normale kam”, ka deklaruar gjyqtarja Pitaku.

Denoncimi për grabitjen e banesës së saj është bërë nga bashkëshorti i gjyqtares.

Ai ka deklaruar në polici se grabitësit i kanë marrë një shumë të vogël parash dhe bizhuteri. Bashkëshorti gjyqtares është shprehur se në atë moment nuk ka pasur njeri në shtëpi pasi kanë qenë në punë.

Mësohet se shuma e parave të grabitura është 2000 euro.