AKTUALITET, 22 Shtator 2022, 14:12

“Do të marrin fjalën sa herë të duan”, Felaj acaron opozitën, deputetët i bien tavolinës pasi nuk lejohen të flasin

“Do të marrin fjalën sa herë të duan”, Felaj

Momente tensioni në parlament pasi deputetët e opozitës nuk lejohet të flasin.

Nënkryetarja e parlamentit Ermonela Felaj që po drejtonte seancën i ka dhënë fjalën ministres Elisa Spiropali, por deputetët e opozitës kanë kundërshtuar duke kërkuar fjalën.

Felaj tha se do i japë fjalën sa herë të duan ministrave dhe sa kohë të duan. Kjo gjë ka sjellë reagime nga karriget e deputetëve të PD, të cilët kanë filluar t’i bien tavolinave. Megjithatë asgjë nuk ka ndryshuar në qëndrimin e Felajt.