AKTUALITET, 21 Nëntor 2023, 11:36

Apeli i GJKKO lë në fuqi ‘detyrim paraqitje’ për Berishën, avokati: Masë antikushtetuese, ish-kryeministri nuk ka rrezik të ikë!

Apeli i GJKKO lë në fuqi ‘detyrim paraqitje’ për

Apeli i GJKKO la në fuqi masën ‘detyrim paraqitje’ dhe bllokim të pasaportës për ish-kryeministrin Sali Berisha.

Ndërkohë, avokati i tij deklaroi se kjo është një masë antikushtetuese. Sipas Genc Gjokutajt, Berisha nuk ka rrezik që të ikë jashtë vendit.

“Ashpërsimi i masës, është me rrezikun për ikje. Zoti Berisha nuk ka rrezik të ikë. Ai është çdo dy javë në Kuvend. Kjo masë detyrim paraqitje rrjedh nga një masë antikushtetuese. Sot gjykata shpalli dispozitivin”, tha Gjokutaj.