AKTUALITET, 21 Nëntor 2023, 10:20

Shpërthim me lëndë plasëse në Laprakë, dëmtohen xhamat e biznesit! Detajet nga ngjarja

Shpërthim me lëndë plasëse në Laprakë,

Një shpërthim me lëndë plasëse në ndodhur në rrugën “Dritan Hoxha” në Laprakë.

Lënda plasëse ka shpërthyer në rrugë dhe si pasojë janë dëmtuar xhamat e një biznesi përreth.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 04.50 të mëngjesi të së martës.

Njoftimi i policisë:

Më datë 21.11.2023, rreth orës 04.50, në rrugën “Dritan Hoxha”, në Laprakë, (në rrugë) dyshohet se ka shpërthyer një sasi lënde plasëse dhe si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar xhamat e një biznesi përreth.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.