AKTUALITET, 24 Shkurt 2024, 21:28

Aksidenti i merr jetën 35-vjeçarit shqiptar në Itali, detaje nga ngjarja

Aksidenti i merr jetën 35-vjeçarit shqiptar në Itali, detaje

Një 35-vjeçar shqiptar ka humbu jetën dhe një tjetër ka mbetur i plagosur rëndë si pasojë e një aksidenti në Itali.

Mediat italiane raportojnë se i riu shqiptar është përplasur më një pemë në zonën Vecchia Aurelia në Donoratico. Mësohet se personi që ka mbetur i plagosur rëndë është vëllai i viktimës.

Sipas informacioneve të para, 35-vjeçari dyshohet se ka humbur kontrollin e makinës dhe ka përfunduar në një nga pemët në anë të rrugës.

Përplasja ka qenë e fortë, pasi të dy personat kanë dalë nga makina me të cilën udhëtonin.

Automjetet e Kryqit të Kuq të Venturinës kanë ndërhyrë dhe helikopter kanë transportuar të plagosurin në spitalin e Cisanello ( Piza).

Pavarësisht përpjekjeve të personelit shëndetësor për t’i shpëtuar jetën, 35-vjeçari nuk ka, mundur të jetojë.