SPORT, 10 Qershor 2023, 19:37

Pak minuta para nisjes së finales së Champions, stadiumi mbushet me tym, bie zjarr pak metra larg tij

Pak minuta para nisjes së finales së Champions, stadiumi mbushet me

Vetëm pak larg stadiumit ku do të luhet finalja e Chamiops League, ka rënë zjarr. Sipas gazetarit Florian Plettenberg tymi vjen deri në arenën e futbollit.

 

 

Në finalen e Ligës së Kampionëve, Manchester City dhe Interi garojnë për trofeun. Interi në historinë e tij fitoi Kupën Evropiane tre herë (1964, 1965, 2010), ndërsa Manchester City  kurrë.