SPORT, 10 Qershor 2023, 13:02

Barcelona hap “pazarin”, tre yje të ekipi në merkato

Barcelona hap “pazarin”, tre yje të ekipi në merkato

Barcelona në krizën ekonomike duhet të shesë përpara se të bëjë blerje dhe është e gatshme të bëjë sakrifica të rëndësishme.

Sipas “Sport”, klubi katalanas ka dhënë dritën jeshile për largimin e Ansu Fatit, Ferran Torres dhe Frank Kessie.

Prioriteti kryesor është që dy nga këto operacione të kryhen në qershor. Xavi do të njoftojë tre lojtarët se nuk do të kenë minuta në sezonin e ardhshëm për shkak të një vendimi të klubit.

Situata ekonomike është ajo që është dhe duhet të merren vendime drastike nëse projekti do të evoluojë.