SPORT, 13 Maj 2023, 19:35

Mançester Junajtid rikthehet te fitorja, zbulohet skuadra e parë që bie nga kategoria

Mançester Junajtid rikthehet te fitorja, zbulohet skuadra e parë

Mançester Junajtid ka siguruar një fitore të rëndësishme me rezultatin 2-0 në “Old Trafford” përballë Ullvërhempton, duke avancuar në garën për Champions. “Djajtë” përfituan dhe nga barazimi 2-2 i Lidsit me Njukasëllin.

Çelsi ngec në shtëpi përballë Notinghemit në një barazim 2-2, që i bën më shumë punë miqve në garën për mbijetesë.

Një fitore të madhe e mori Aston Vila që mundi Totenhemin 2-1, me skuadrën e Unai Emerit që futet akoma dhe më shumë në garë për një vend në Europë.