SPORT, 13 Maj 2023, 22:43

Interi nuk fal, zikaltërit regjistrojnë fitoren e 7 radhazi

Interi nuk fal, zikaltërit regjistrojnë fitoren e 7 radhazi

Interi mposhti Sassuolon 4-2 në javën e 35 të Serie A.

Pjesa e parë nisi me ritëm nga të dyja skuadrat, por goli erdhi në minutën e 42’ me anë të Lukakut.

Në pjesën e dytë çdo gjë u duk e lehtë për zikaltërit, të cilët gjetën dy herë rrjetën brenda 3 minutash me një autugol të Tresoldit dhe një gol të Lautaros.

Por miqtë nuk u dorëzuan, të cilët gjetë dy herë rrjetën. I pari për ta erdhi në minutën e 63’ me Laurienten, ndërsa tjetri u shënua nga Fratezi në minutën e 77’.

Lukaku shënoi golin e katërt për Interin në minutën e 89' për të vulosur rezultatin.