SPORT, 20 Mars 2023, 16:00

Igli Tare injoron Interin dhe Milanin: Për mua është Juventusi i dyti

Igli Tare injoron Interin dhe Milanin: Për mua është Juventusi i

Lazio arriti një fitore të rëndësishme në derbi përballë Romës, duke u ngjitur kështu në vendin e dytë në kampionat.

Në një intervistë pas ndeshjes, drejtori sportiv i bardhekaltërve, Igli Tare, u shpreh se skuadra është në luftë me Juventusin për vendin e dytë, duke snobuar disi Interin dhe Milanin.

“Unë e cilësoj Juventusin të dytin në klasifikim. Duhet të shohim çfarë ndodh nga këtu deri në fund të kampionatit, por nga pikët që ka bërë e cilësoj Juventusin të dytin në renditje”, u shpreh Tare.