SPORT, 19 Mars 2023, 19:02

Renditja e UEFA-s për klube/ Bayern e Manchester City në krye

Renditja e UEFA-s për klube/ Bayern e Manchester City në krye

Është përditësuar renditja e UEFA-s për klube, teksa vijon të kryesojë Bayerni i Mynihut, me 135 pikë, po aq sa ka edhe Manchester City i vendit të dytë.

Të dy skuadrat shorti i ka vënë përballë njëra-tjetrës në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve dhe vetëm njëra do të mund të kryesojë e vetme këtë renditje, pas datës 18 prill.

Podiumi plotësohet nga Chelsea që ka 126 pikë, ndërsa 10-shja mbyllet nga dy italianet, Juventusi me 96 dhe Roma me 89.

Renditja e UEFA-s për klube/ Bayern e Manchester City në krye