SPORT, 5 Tetor 2022, 09:56

CHAMPIONS/ Armando Broja përballë Milanit, në fushë zbret edhe Juventusi e Real Madridi. Ja sfidat e mbrëmjes së sotme

CHAMPIONS/ Armando Broja përballë Milanit, në fushë zbret

Sonte, Champions-i do të zhvillojë 8 ndeshje të tjera të fazës së grupeve, të cilat premtojnë spektakël dhe surpriza.

Në orën 18:45, do të luhen takimet Lajpcig-Sëlltik dhe Salcburg-Dinamo Zagreb.

Në orën 21:00, vëmendja totale do të jetë te Çelsi i Armando Brojës të cilët do të sfidojnë shtatë herë fituesit e Ligës së Kampioneve, Milanin, në stadiumin “Stamford Bridge” të Londrës.

Juventusi do të presë në stadiumin “Allianz” izraelitët e Makabi Haifës, ndërsa Reali i Madridit do të luajë në “Santiago Bernabeu” ndaj Shaktar Donjetsk.

Ndeshjet e tjera janë: Benfika-PSG, Mançester Siti-Kopenhagen, Sevilja-Dortmund.

NDESHJET E MBRËMJES SË SOTME NË FAZËN E GRUPEVE TË CHAMPIONS-it –

CHAMPIONS/ Armando Broja përballë Milanit, në fushë zbret