SPORT, 4 Tetor 2022, 20:50

Champions League/ Bajerni triumfon ndaj Plzen dhe “blindon” kreun

Champions League/ Bajerni triumfon ndaj Plzen dhe “blindon” kreun

Bajerni i Mynihutka triumfuar 5-0 në shtëpi ndaj Victoria Plzen duke siguruar kështu tri fitore radhazi në po aq ndeshje.

Sa i përket golave, u realizuan nga Sane (2), Mane, Gnabry dhe Choupo-Moting.

Ndërkohë, Bayern mban kreun e grupit C me 9 pikë, ndërsa ndeshjen e radhës bavarezët e luajnë ndaj sërish ndaj Plzen në Çeki.