SPORT, 21 Maj 2023, 21:28

Real Madrid zbret në vendin e 3-të tre ndeshje nga fundi

Real Madrid zbret në vendin e 3-të tre ndeshje nga fundi

Real Madridi humbi vendin e dytë në renditjen e La Ligas me tre ndeshje të mbetura. Skuadra e Carlo Ancelottit humbi sot nga Valencia (0:1) në kuadër të javës së 35-të. Atletico u ngjit në vendin e 2. Klubet madrilene ndahen me nga 1 pikë 72 me 71.

eAtlético deri në fund të sezonit do të luajë me Espanyol, Real Sociedad dhe Villarreal, Real Madrid me Rayo Vallecano, Sevilla dhe Athletic Bilabo.