LIFESTYLE, 24 Prill 2022, 15:57

VIDEO/ Pite dhe tarator, Rita Ora ndan gatimet shqiptare me 16 milionë ndjekësit e saj

VIDEO/ Pite dhe tarator, Rita Ora ndan gatimet shqiptare me 16 milionë

Ndonëse është një ndër këngëtaret më të suksesshme me famë botërore, Rita Ora e tregon shpesh se është krenare që është shqiptare.Që në fillimet e karrierës, ka folur me krenari për vendlindjen e saj. Ajo ka treguar gjithmonë se adhuron gatimet tradicionale.

Së fundmi, këngëtarja ka ndarë me 16 milionë ndjekësit e saj se ka përgatitur pite. Në videot që ka publikuar, Rita thotë se pas pites ka bërë dhe tarator. Për të gjithë ata që janë kurioz se çfarë është taratori, ajo ka treguar dhe procesin e realizimit me një video.

@ritaora How I make fresh kosovan tarator - I like the water from the cucumber makes it’s thinner for me personally but you don’t have to do it my way! Enjoy!! #fyp #foryoupage ♬ Kosova - DJ Gimi-O