LIFESTYLE, 11 Maj 2022, 12:34

Dua Lipa flet për herë të parë pas ndarjes nga Anwar Hadid

Dua Lipa flet për herë të parë pas ndarjes nga Anwar Hadid

Pas një lidhje disa vjeçare, Dua Lipa i ka ndarë rrugët me Anwar Hadid.

Ndarja e tyre shkaktoi bujë dhe u komentua gjatë në media por këngëtarja vetëm tani ka vendosur të flasë vetë, e cila nuk deri më tani nuk ka dhënë asnjë detaj konkret për arsyen pse erdhi ndarja.

“Kapitulli i ardhshëm i jetës sime është që të jem vetëm sepse kështu jam mirë”, ka thënë Dua pas pesë muajsh ndarje.

Ylli me origjinë shqiptare ishte e lidhur me modelin Anwar Hadid, vëllanë e vogël të yjeve të pistave të modës Bella dhe Gigi Hadid, për dy vite para se mediat të shkruajnë që ata janë ndarë në dhjetor.

Por, kryesuesja e top listave, vetëm 26 vjeçare, ka folur me çiltërsi për të qenit vetëm, teksa ajo zbukuron ballinën e revistës Vogue për edicionin e saj të qershorit dhe korrik.

“Kapitulli i ardhshëm i jetës sime është të jem vetëm sepse kështu jam mirë. Disa njerëz në internet do të thonë ‘Oh Duam shkoi në darkë e vetme, blah blah, e bëjë këtë çdoherë”, ka shpjeguar ajo për Jen Wang.

“Mendoj se kjo është e mahnitshme nëse e bëni gjatë gjithë kohës. Duhet të jeni të sigurt. Por, ishte një hap i madh për mua. Isha nervoz – si, çfarë do të bëjë? Nuk dëshiroj që të jem në telefonin tim. Dëshiroj të di se a mund të jem me veten time, e kuptoni?”.

“Përfundimisht jam rritur. Në përgjithësi, si në aspektin e zërit ashtu edhe në aspekte të tjera jam më e pjekur”, ka thënë ajo për publikimin e këngëve të reja në ditët e para të pandemisë Covid-19.

Dua Lipa flet për herë të parë pas ndarjes nga Anwar Hadid