BOTA, 9 Mars 2023, 22:58

Të shtëna me armë në Hamburg të Gjermanisë, 7 të vdekur

Të shtëna me armë në Hamburg të Gjermanisë, 7

Shtatë persona kanë vdekur dhe tetë të tjerë janë plagosur si pasojë e të shtënave me armë në Hamburg të Gjermanisë.

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 21:00, afër një kishe, shkruan Bild.

Policia bëri të disur se një operacion në shkallë të gjerë ishte duke u zhvilluar në zonën e Alsterdorf.

Ambulancat janë në vendngjarje dhe policia gjermane është në kërkim të autorëve të ngjarjes.