BOTA, 3 Qershor 2023, 14:42

Pas kapjes së drogës me vlerë mbi 400 mijë dollarë, vriten tre ushtarë në kufi me Egjiptin, ekzekutohet edhe autori  

Pas kapjes së drogës me vlerë mbi 400 mijë dollarë,

Një sulm i armatosur në kufi me Egjiptin, u ka marrë jetën tre ushtarëve izraelitë. Sipas autoriteteve izraelite, thuhet se dy ushtarë dhe një ushtare janë qëlluar për vdekje mëngjesin e kësaj shtunës.

Trupat e tyre janë gjetur pas alarmit që ngriti një zyrtar, teksa nuk po arrinte që të komunikonte dot me ta.

Autori i dyshuar i cili ka qëlluar për vdekje ndaj tyre, ka mbetur po ashtu i vrarë.

Për këtë incident është raportuar vetëm disa orë pas një operacioni kundër kontrabandimit të drogës në kufi. Një zëdhënës i ushtrisë izraelite, koloneli Richard Hecht, ka thënë se është konfiskuar drogë në vlerë të 400.000 dollarëve amerikanë. Ai ka thënë se rasti besohet se është i lidhur me të shtënat që janë raportuar më pas.