BALLKAN, 28 Nëntor 2023, 18:47

VIDEO/ Stuhi në Mal të Zi, era e fortë rrezikon të përmbysë anijen turistike

VIDEO/ Stuhi në Mal të Zi, era e fortë rrezikon të

Anija turistike Amadea, i cili është në pronësi të një kompanie gjermane, tërhoqi vëmendjen e vendasve kur për pak u përmbys mëngjesin e sotëm teksa lundronte në gjirin e Kotorrit.

Nga Drejtoria e Sigurisë Detare dhe Menaxhimit Portual kanë thënë për portalin RTCG se janë të informuar për këtë ngjarje, por nuk ka asnjë kërcënim për sigurinë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Подгорички времеплов (@podgoricki_vremeplov)


Në rrjetet sociale është publikuar një video ku shihet se si era e fortë e çon anijen drejt Oravacit.