BALLKAN, 26 Maj 2023, 18:05

Mes tensioneve e breshërive të armëve, flamuri i Kosovës vendoset në komunën e Leposaviçit në Veri

Mes tensioneve e breshërive të armëve, flamuri i Kosovës

Pak minuta pasi ka hyrë kryetari i ri i Leposaviçit në objekt të komunës, aty është vendosur flamuri i Kosovës.

Në pamjet nga vendi i ngjarjes, shihet duke u vendosur flamuri nga kryetari i ri.

Lulzim Hetemi, që tash është kryetar i kësaj komune, ka hyrë në objektin komunal pas tensioneve.

Policia e Kosovës arriti të shpërndajë turmën dhe të mundësojë futjen e kryetarit Hetemi në komunë.

Pak minuta para hyrjes së tij, pranë objektit të komunës janë dëgjuar të shtëna me kallashnikov.