AKTUALITET, 27 Nëntor 2021, 22:59

Tiranë/ Të shtëna me armë zjarri te "Fusha e Aviacionit". Një person qëllon në ajër me pistoletë manovër, shpallet në kërkim

Tiranë/ Të shtëna me armë zjarri te "Fusha e
Foto ilustruese

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar  mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Policia bën me dije se rreth orës 21:35, në vendin e quajtur “Fusha e Aviacionit”, një person që qarkullonte me automjet ka qëlluar në ajër me pistoletë manovër.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.  Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar një gëzhojë pistolete manovër.

Tiranë/ Informacion paraprak

Me datë 27.11.2021, rreth orës 21:35, në vendin e quajtur “Fusha e Aviacionit”, një person që qarkullonte me automjet ka qëlluar në ajër me pistoletë manovër.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.  Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar një gëzhojë pistolete manovër.

Shërbimet e Policisë falë veprimeve të shpejta dhe informacioneve të marra në rrugë operative kanë bërë të mundur identifikimin e personit të dyshuar dhe vijon puna për kapjen e tij.