AKTUALITET, 5 Tetor 2022, 18:56

Tetori me mot pranveror, temperaturat vijojnë të jenë të larta

Tetori me mot pranveror, temperaturat vijojnë të jenë të

Vlerat e larta të presionit në vend do të vijojnë të ndikojnë në motin e qendrueshëm. Parashikohen orë me diell dhe vranësira të larta shtresore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim e lehtë e në bregdet përkohësisht mesatare. Sipas SHMU valëzimi në dete i forcës 2 ballë. Temperaturat parashikohen të pësojnë luhatje të forta gjatë ditës duke marrë tiparet e vërteta të një dite vjeshte:

në zona malore 5 deri 22°C

në zona e ulëta 12 deri 27°C

në zona bregdetare 13 deri 26°C