AKTUALITET, 8 Dhjetor 2022, 13:03

Sot 2 vite nga vrasja e Klodian Rashës, Tedi Blushi: Rama është armiku kryesor i lirisë

Sot 2 vite nga vrasja e Klodian Rashës, Tedi Blushi: Rama është

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi ka përkujtuar dy vjetorin e vrasjes së Klodian Rashës, i cili më 8 dhjetor të vitit 2020 u qëllua me armë për vdekje nga një polic.

Në një reagim në ‘Facebook’, Blushi theksoi se “Rama është sot armiku kryesor i lirisë dhe të drejtave të të rinjve shqiptarë, autori i vrasjes së shpresave të tyre, ideatori dhe zbatuesi i platformës më antikombëtare të shpopullimit të vendit nga mijëra djem dhe vajza të kualifikuar, që detyrohen të braktisin Shqipërinë duke rrezikuar edhe jetën për të kaluar La Manshin me gomone.”.

Postimi i plotë:

Sot në Ditën e Rinisë, nderojmë kujtimin e të ndjerit Klodian Rasha, i ekzekutuar si sot dy vite më parë nga Policia e “Rilindjes”, pa asnjë shkak, si shumë të rinj të tjerë që kanë humbur jetën nga banditë me uniformë të këtij regjimi kriminal që të vetmin vizion për rininë ka shtypjen, dhunën dhe dëbimin nga Shqipëria.

Edi Rama është sot armiku kryesor i lirisë dhe të drejtave të të rinjve shqiptarë, autori i vrasjes së shpresave të tyre, ideatori dhe zbatuesi i platformës më antikombëtare të shpopullimit të vendit nga mijëra djem dhe vajza të kualifikuar, që detyrohen të braktisin Shqipërinë duke rrezikuar edhe jetën për të kaluar La Manshin me gomone.

Të rinjtë duhet të marrin në dorë fatet e tyre për t’i treguar vendin bandës së “Rilindjes”!

Shqipëria u përket të rinjve dhe Partia e Lirisë do të bëjë gjithçka për ta bërë këtë realitet!