AKTUALITET, 8 Dhjetor 2022, 10:18

Dita e Rinisë/ Ilir Meta: Koha për një angazhim historik të të rinjve në mbrojtjen e lirisë dhe demokracisë

Dita e Rinisë/ Ilir Meta: Koha për një angazhim historik të

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta deklaron është koha për një angazhim historik të të rinjve dhe të rejave në mbrojtjen e Lirisë dhe Demokracisë.

Në mesazhin e tij për Ditën e Rinisë, Meta shkruan se sot kur pluralizmi politik, liria dhe demokracia janë nën agresionin e një regjimi të dhunshëm kleptokratik.

Postimi i Metës

Gëzuar 8 Dhjetorin, Ditën e Rinisë!

32 vite më parë Lëvizja Studentore me në krye Azem Hajdarin vrau frikën dhe përmbysi mitin e diktaturës më brutale në kontinent.

8 Dhjetori e futi Shqipërinë në rrugën e Lirisë dhe të Demokracisë! Sot kur pluralizmi politik, liria dhe demokracia janë nën agresionin e një regjimi të dhunshëm kleptokratik është koha për një angazhim historik të të rinjve dhe të rejave në mbrojtjen e Lirisë dhe Demokracisë. Kjo është rruga për të ndaluar shpopullimin dhe garantuar një Shqipëri që u përket të rinjve.

Gëzuar 8 Dhjetorin!