AKTUALITET, 20 Nëntor 2023, 20:09

Me urdhër të SPAK, arrestohet edhe djali i Erzen Breçanit, zbulohet akuza e rëndë ndaj tyre

Me urdhër të SPAK, arrestohet edhe djali i Erzen Breçanit,

Në prangat e policisë ka rënë sot ish ish-zëvendësdrejtori i Policisë së Tiranës, Erzen Breçani, e po ashtu edhe djali i tij i madh.

Gazetarja Kolidiana Lala raporton se akuzohet për përkrahje të autorit të krimit në një ngjarje kriminale.

Akuzat për 11 personat e tjerë të arrestuar në këtë operacion janë, pastrim parash grup i strukturat kriminal trafik droge sigurim kushtesh për të kryer vrasje, shpërdorim detyre dhe përkrahje e autorit të krimit.