AKTUALITET, 30 Mars 2023, 18:28

Plagosja me armë në Lushnje/ U qëllua nga një automjet në lëvizje, 60-vjeçarja jashtë rrezikut për jetën

Plagosja me armë në Lushnje/ U qëllua nga një automjet

Kanë dalë detaje të reja nga ngjarja që ndodhi sot pasdite në një fshat të Lushnjës. E plagosura, 60-vjeçarja Bajame Seneja, dyshohet se është është qëlluar me armë zjarri nga një automjet në lëvizje.

Gruaja ka marrë një plumb në këmbë dhe u dërguar në spita, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ngjarja dyshohet se ka ndodhur si pasojë e konflikteve për pronat në zonën e Garunjas.

Policia ka shpallur në kërkim autorin dhe po punon për arrestimin e tij.