AKTUALITET, 18 Gusht 2022, 22:41

Përplasje e ashpër mes shqiptarëve në Itali, vritet me armë zjarri një person

Përplasje e ashpër mes shqiptarëve në Itali, vritet me

Një shqiptar është vrarë me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Pisa të Italisë, pas një përplasje me disa bashkëkombas të tij.

Mediat italiane bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Sasso Pisano në provincën e Pisas.

Forca të shumta policie ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për zbardhjen e rrethanave të saj dhe ndalimin e personave të përfshirë në përplasjen që solli një viktimë.

Emri i viktimës nuk bëhet ende i ditur, ndërsa nuk dihet shkaku pse ka nisur sherri mes shqiptarëve.