AKTUALITET, 21 Prill 2022, 16:53

Ish-kryeministri Berisha përzuri nga foltorja Enkelejd Alibeajn, reagon Yuri Kim: Ato ditë i përkasin një të shkuare që s’duhet të përsëritet

Ish-kryeministri Berisha përzuri nga foltorja Enkelejd Alibeajn, reagon

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar në lidhje me incidentin e ndodhur sot në Kuvend ku ish-kryeministri Berisha përzuri nga foltorja kreun e grupit të PD-së, Enkelejd Alibeaj.

Kim shprehet se, ditët e largimit të të tjerëve nga podiumet dhe kërcënimi ndaj atyre që me të drejtë i thonë jo akuzave i përkasin të shkuarës që nuk duhet të kthehet më.

“Ditët e sulmeve ndaj ndërtesave, rrahjes apo shtyrjes së të tjerëve nga podiumet, kërcënimeve ndaj atyre që me të drejtë thonë “jo!”, akuzimit të të tjerëve për keqbërjet që ke bërë vetë, shtrembërimit të shtetit ligjor, mbështetjes tek pandëshkueshmëria- ato ditë i përkasin një të shkuare që nuk duhet të përsëritet”, shkruan ambasadorja.