AKTUALITET, 9 Dhjetor 2023, 18:18

Gjykata në Ferizaj merr vendimin, burg për Gëzim Çelën

Gjykata në Ferizaj merr vendimin, burg për Gëzim

Gjykata Themelore e Ferizajt ka caktuar 40 ditë paraburgim për Gëzim Çelën, i cili u arrestua një ditë më parë, duke pranuar kështu kërkesën e Prokurorisë.

Gëzim Çela, i njohur ndryshe edhe si “baron” droge u arrestua të premten (8 dhjetor) në Kosovë. Vetëm dy muaj më parë, SPAK gjatë një operacioni rrethoi edhe banesën e tij në Fushë Kuqe.

Ish-punonjësi i policisë është konsideruar si një prej kokave më të mëdha të trafikut të kokainës dhe heroinës në Evropë. Ndërsa ndaj tij ishin lëshuar disa urdhër arreste.